Jakie są zalety masażu?

Jakie są zalety masażu?

Masaż to jedna z najprzyjemniejszych naturalnych metod wspomagania zdrowia, która zyskuje coraz większe grono sympatyków. Z racji imponującego wachlarzu zalet, które wynikają z tego zabiegu, trudno się temu dziwić.

Masaże wpływają korzystnie nie tylko na nasze ciało, ale także na umysł. Mają tak wiele zalet, że nie sposób zebrać je w jednym miejscu, zwłaszcza, że rodzajów masaży jest bardzo dużo. Jednak są pewne zalety, które łączą je wszystkie. Zebraliśmy je wszystkie poniżej:

– To najtańszy i najbezpieczniejszy lek przeciwbólowy.

– Zwiększa odporność – Regularny masaż poprawia ukrwienie. Badania wykazują, że osoby, które regularnie się masują (lub są masowanie) mają znacznie wyższy poziom białych krwinek, które odgrywają bardzo dużą rolę w ochronie organizmu przed infekcjami.

– Wpływa na elastyczność i jędrność skóry.

– Jest doskonały na stres – Masaż rozluźnia mięśnie, dotlenia, a dzięki temu jest doskonałym odstresowywaczem.

– Masaż poprawia nastrój.

– Zmniejsza bolesność mięśni.

– Pomaga na bezsenność.

– Masaż wyszczupla i pomaga pozbyć się cellulitu.

Charakterystycznymi znakami współczesnej codzienności są pośpiech, stres, nerwy i depresja. Masaż to idealna recepta na szereg dolegliwości pojawiających się z racji prowadzonego przez nas trybu życia. Zaleca się go również w przypadkach znacznie poważniejszych, gdzie pełni rolę leczniczą bądź rehabilitacyjną.

Zespół masażystów SAMtrening opracował autorski program masaży łączących techniki masażu sportowego, leczniczego, shiatsu i balijskiego, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie efektów leczniczych, regeneracyjnych i relaksacyjnych już podczas pierwszej wizyty.

Poczuj się lepiej z SAMtrening !

UDOSTĘPNIJ