Plan na Nowy Rok

Plan na Nowy Rok

Sylwester już za nami i teraz wielu z nas tworzy plany i opracowuje listę postanowień na kolejnych 12 miesięcy. Wśród najczęstszych wyzwań, jakie sobie stawiamy, zawsze jedno z wyższych miejsc zajmuje dążenie do idealnej sylwetki.

Takie obietnice co roku składa sobie większość z nas. Jednak nie każdemu udaje się wytrwać. Co więc zrobić by nie stracić noworocznej motywacji? Zespół #SAMtrening przygotował dla Was kilka pomocnych rad, jak zacząć i utrzymać motywację!

Ustal realny cel:

Na początku załóż główny cel, czyli ile chcesz schudnąć. Najprostszym sposobem dla początkujących jest wykorzystanie kalkulatora BMI. Możesz też zadać pytanie naszym ekspertom, którzy podpowiedzą Ci jak to zrobić bezpiecznie i jakie wnioski z takich działań wyciągnąć.

Mając już główny cel, rozłóż go na mniejsze. Przykładowo, załóż że w pierwszym miesiącu schudniesz 3 kg, w kolejnym następne 3 itp. Nie zakładaj utraty 10 kilo w miesiąc! Spodziewany bezpieczny spadek masy ciała waha się od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Pamiętaj, że Twój cel ma być realny.

Pamiętaj także o CELACH JAKOŚCIOWYCH. Cele ilościowe, czyli kilogramy, które chcesz zrzucić, to jedna strona medalu. Druga rzecz to cele jakościowe, czyli dodatkowe plusy zmiany stylu życia, np. to, ze poczujesz się lżej, poprawi ci się cera i włosy. Cel ilościowy może dotyczyć też poczucia kontroli nad jedzeniem. Wszystko, co przyjdzie Ci do głowy, jest dobrym pomysłem. Pamiętaj, aby wszystko zanotować!

Zrób zdjęcie oraz zmierz obwody swojego ciała:

W ten sposób będziesz świadomy swoich osiągnięć, a waga niestety nie zawsze odzwierciedla osiągnięte przez nas wyniki. Zmieniające się obwody ciała najlepiej wskażą ci, że jesteś na dobrej drodze. Pamiętaj! Nie ma lepszej motywacji, jak własne rezultaty!

Ułóż sobie plan:

W kalendarzu z wyprzedzeniem zaznaczaj dni, które przeznaczasz na trening. I trzymaj się tego planu. Zadbaj o różnorodność, dzięki czemu nie będziesz się nudzić.

Jeżeli zależy ci na szybkich efektach, zadbaj o profesjonalne wsparcie. Trener personalny pomoże określić Ci realny cel oraz ułoży plan treningowy, dzięki któremu ten cel osiągniesz.

Wizualizuj efekty i nagradzaj się za wysiłek!

Wyobraź sobie, jak będziesz wyglądać i czuć się w dniu, w którym osiągniesz swój cel. Pomyśl o chwili, w której pójdziesz na zakupy, by wymienić garderobę lub o wakacjach, podczas których z dumą zaprezentujesz swoją wymarzoną sylwetkę. Brzmi dobrze, prawda? Dlatego wracaj do tych myśli jak najczęściej!

UDOSTĘPNIJ